Kulağa küpe sözler

Kadeh mi şunlar, şarapla ışıldayan 
Yoksa güneş mi, bulutlar arasından parıldayan?
Öyle temiz ki şarap ve öylesine ince ki kadeh,
Görünüşte ikisi de bir.
Camdır her şey, şarap yok olmuş,
Ya da cam yoktur da her şey şaraptır.

Fahrüddin Iraki, Parıltılar.

Ünlü MS'liler

Haldun Dormen, MS hastaları için sahnede...

Tiyatronun usta sanatçısı Haldun Dormen MS hastaları için sahneye çıkarak bir ilke daha imza attı. Sitemizizin destekçisi GEN-İLAÇ'ın sponsorluğunda, 2009 yılında Tiyatro sanatının duayeni Haldun DORMEN’e MS hastalığına duyarlılığın arttırılması için tiyatro teklifi götürüldü. Ve “SİL BAŞTAN” adlı oyun, 24 Mart 2010 Çarşamba günü Antalya AKM’de yapılan premier ile seyircisiyle buluştu.      

Devamını oku...

Safiye Soyman'ın dramı

Türk Sanat Müziği'nin ünlü sesi Safiye Soyman, iki yavrusunu tek başına büyüttü. Kendisi de sahnelerin zirvesine çıkmışken, 25'indeki oğlunun aniden yakalandığı çaresiz hastalık, bir gecede saçlarını bembeyaz yaptı. 

Devamını oku...

MS Benim babamın hastalığı: Öykü Yazıcıoğlu ve Aslı Zeynep

Şamdan Plus'ın editörü Öykü Yazıcıoğlu ile GÜNAYDIN'ın sayfa operatörü Aslı Zeynep Alkan, sırt sırta çalışan iki iş arkadaşı... Ancak onların ortak noktaları yalnızca gazetecilik değil. İkisi de çocukluk yaşlarında, babaları nedeniyle MS'le tanışmış. Türkiye'deki binlerce MS hastası ve yakını gibi

Devamını oku...

Ünlü popçu Serdar Ortaç MS hastası mı?

Albümleriyle milyonlara ulaşan, besteleriyle birçok şarkıcıyı ünlü yapan Serdar Ortaç'ın Multipl Skleroz hastalığının pençesine düştüğü iddia edildi. Son dönemde hareketli görüntüsünden oldukça uzaklaştığı gözlenen Ortaç'ın gizlice hastalığın tedavisine başladığı da öne sürüldü.

Devamını oku...

Ayşen İnci MS hastalarına destek oluyor

Ünlü Tiyatrocu Ayşen İnci, Yazdığı Masal Kitabının Gelirini Ms'li Gençlerin Eğitimine Aktarıyor... Kariyerinin zirvesinde MS hastalığına yakalanan bir keman virtiözünü anlatan 'Tek Kişilik Düet' adlı oyunda keman virtiözünü oynayan Ayşen İnci, 'Gönüllü MS elçisiyim' diyor. Ünlü tiyatrocu, yazdığı masal kitabının gelirini MS'li gençlerin eğitimine aktarıyor.. 

Devamını oku...